23 maja 2021

O mnie

O mnie

Nazywam się Marta Kaczmarczyk i jestem radcą prawnym. W zawodzie pracuję od 2012 r.

Ukończyłam polsko-niemieckie studia prawnicze na kierunki German and Polish Law na Wydziale Prawa na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uzyskałam tytuł akademicki LL.M. (Master of Laws) w dziedzinie prawa prywatnego międzynarodowego. W czasie studiów odbyłam wymianę studencką na uniwersytecie Universidad Javeriana Cali w Kolumbii. Jestem członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu.

Praktyczne doświadczenie oraz szlify zawodowe zdobywałam w jednej z renomowanych wrocławskich kancelarii o ogólnopolskim zasięgu.

Na co dzień zajmowałam się obsługą średnich i dużych przedsiębiorców z kapitałem zagranicznym, dzięki czemu miałam możliwość doradzać Klientom m.in. w szerokim spectrum spraw gospodarczych, w zakresie prawa spółek handlowych, prawa cywilnego, prawa mediów elektronicznych, w zakresie ochrony danych osobowych, prawa ubezpieczeń społecznych a także w zakresie prawa pracy.

Byłam pierwszym kontaktem dla działów HR firm zatrudniających nawet kilkuset pracowników. W ramach mojej praktyki m.in. opracowywałam dokumenty dot. zatrudnienia (umowy o pracę, umowy cywilnoprawne, kontrakty menedżerskie, umowy o świadczenie usług w ramach b2b) jak i rozwiązania stosunku pracy, prowadziłam spory w tym zakresie zarówno z pracownikami jak i organami kwestionującymi stosowane formy zatrudnienia; opracowywałam regulaminy pracy i wynagradzania, regulaminy ZFŚS, a także regulaminy dotyczące benefitów (pod kątem optymalizacji obciążeń publicznoprawnych), doradzałam działom HR w zakresie ułożenia stosunków z związkami zawodowymi, brałam udział w audytach dotyczących m.in. poprawności stosowanych form zatrudnienia w tym umów cywilnoprawnych.

Wspierałam również działy zakupów negocjując w imieniu Klienta umowy handlowe. Uczestniczyłam także w wielu projektach inwestycyjnych, zarówno w zakresie umów o roboty budowlane, jak i związanych z wprowadzeniem inwestorów do specjalnych stref ekonomicznych, połączeniach spółek czy projektach due diligence.

W latach 2017 – 2019 jako in-house lawyer wspierałam inwestycję budowy i rozwoju odlewni żeliwa w Północnej Macedonii. Doradzałam zarówno przy kontraktach budowlanych, w tym z udziałem firm z Unii Europejskiej. Z sukcesem wspierałam firmę przy negocjacjach i pozyskaniu wsparcia rządowego w formie pomocy publicznej (ponad 2 mln EUR). Wspierałam również dział HR w zakresie umów menedżerskich i b2b.

Od 2019 r. prowadzę własną praktykę zawodową.

Oprócz bieżącej obsługi przedsiębiorstw, przygotowuję również sklepy internetowe do rozpoczęcia sprzedaży w Internecie – opracowuję regulaminy i dokumentację dotyczącą przetwarzania danych osobowych w duchu RODO. Obsługuję również branżę wynajmu.

Świadczę pomoc prawną również z języku angielskim i niemieckim.

Prywatnie uwielbiam podróże i też pewnie dlatego moja praca magisterska dotyczyła tematu związanego z turystyką, a konkretnie: „Odpowiedzialności odszkodowawczej biur podróży za utratę przyjemności z wakacji w polskim i niemieckim systemie prawnym”.

Poza tym moim drugim domem jest las, a energię czerpię z tańców i muzyki latynoamerykańskiej, do których pasję zaszczepiłam w sobie w czasie wymiany studenckiej w Kolumbii.

Marta Kaczmarczyk

Radaca Prawny

Pracuję w zawodzie od 2012 r., a doświadczenie zawodowe zdobywałam najpierw w jednej z renomowanych wrocławskich Kancelarii, a następnie jako in-house lawyer w ramach nowopowstałej inwestycji odlewni żeliwa w Północnej Macedonii. Od 2019 r. prowadzę własną praktykę zawodową.

TEMATY GŁÓWNE

Pracujmy razem.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Zakup mieszkania przez obywatela non-EU w Polsce

Na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, z każdym rokiem zwiększa się liczba cudzoziemców. Część z nich nosi się z zamiarem stałego osiedlenia w naszym kraju, co wiąże się na ogół z chęcią dokonania zakupu mieszkania. Obcokrajowcy będący obywatelami krajów należących do Unii Europejskiej mają w tym zakresie pełną swobodę. W ich przypadku…

Adaptacja poddasza na mieszkanie w kamienicy – procedura z punktu widzenia prawa budowlanego

Umiejętna adaptacja poddasza w kamienicy pozwala uzyskać na tyle dużą przestrzeń, iż można w niej urządzić oddzielny lokal mieszkalny. Aby jednak było to możliwe, konieczne jest przeprowadzenie odpowiedniej procedury administracyjnej, w oparciu o przepisy prawa budowlanego. W jaki sposób to zrobić? Co to jest adaptacja poddasza? Podkreślić trzeba, iż polskie…

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.